Japonsko – kulturní dědictví a přírodní perly ostrovního císařství

Japonsko – fenomén vytříbené estetiky, harmonického umění a odvěká touha po dokonalosti. Vychutnejte si Zemi vycházejícího slunce v rámci podrobného programu CK Exovíkendy a Salve tour s důrazem na uměleckou tradici a historický kontext. Kdysi čínské kulturní dítě se během staletí vyvinulo v jednu z nejsvébytnějších a nejkomplexnějších kultur, která dodnes udivuje svým řádem a smyslem pro detail. Císařská sídla tradičního Japonska v jedinečných zahradách a bambusových lesích, dřevěné chrámy a zahrady v mlžném oparu s klidně tekoucími potůčky, stejně jako panoramata vulkánů a oceánského pobřeží se staly světovým fenoménem. I moderní Japonsko má co nabídnout nejživější uměleckou scénou Asie, uznávanou moderní architekturou, skvělou kuchyní a životním stylem.

Cokoliv Japonci dělají, dělají s jediným cílem – dosáhnout dokonalosti. Zájezd do Japonska si zaslouží široký historicko-kulturní rámec, doprovod odborníka a něco víc, než cesty kamkoliv jinam. Pečlivě sestavený program je vyváženou kombinací umění, historie, uměleckých sbírek a zahrad, moderní architektury, přírody, řemesla a životního stylu Japonců. Velikost skupiny je omezena na 15 osob a doprovázejí ji 2 odborní průvodci – znalci Japonska a navíc zástupce CK Salve tour. Specifika pohybu v Japonsku (skvěle fungující systém rychlovlaků a hromadné dopravy) a charakter navštívených míst s důrazem na maximální pohodlí a prožitek je důvodem pro takový charakter skupiny. Ubytování v centru měst, audiosystémy nejnovější generace a cesta napříč Japonskem s odborníky.

 Zvolený termín je mimořádně příznivý díky japonských svátkům (vše je daleko klidnější a je méně lidí) a taktéž díky ideálním podmínkám počasí a vrcholu období květů.

Moderní Tokio s hlavními sbírkami země, legendami moderní architektury, horské císařské sídlo Nikko, zlaté dědictví Japonska Kjóto a západní Japonsko kolem Hirošimy vytváří ucelenou mosaiku poznání jedinečného ostrovního světa Dálného východu.

Vydejte se s CK Exovíkendy a Salve tour do Japonska a nechte se unášet v rytmu budoucnosti i cupitáním Gejšy na starobylých ulicích Kjóta…

image2image3 image4

1. den - odlet z Prahy v 11:15.

2. den - přílet do Tokia (letiště Narita) v 11:10. Transfer z letiště, ubytování. Prohlídka západního Šindžuku - úchvatný výhled na město z mrakodrapu tokijské radnice, při dobrém počasí i s kulisou nejvyšší hory Japonska Fudži (3776 m), obhlédneme Mekku mladých Haradžuku, Šibuju známou psem Hačiko a vstupní kamenný most Nidžúbaši do jinak nepřístupného císařského paláce. Nocleh v Tokiu.

image5 image6 image7

3. den – Gjóen Park, připomínající Central Park v New Yorku, prohlídka věhlasné tokijské čtvrti Ginza s historickým divadlem Kabukiza, obchodními domy, předními světovými módními salony, bankami a sídly velkých korporací v tokijském downtownu. Japonské národní museum – největší japonské sbírky kaligrafie, porcelánu, dekorativního umění a laku. Skvělá japonská tradiční malba a největší expozice japonského umění v zemi. Nocleh v Tokiu.

image8 image9

4. den - návštěva slavné vesnice Bonsají na severním předměstí Tokia, hlavní tokijský chrám SensodžiAsakuse, muzeum v centrálním stadionu Sumo. Nocleh v Tokiu

image10 image11

5. den - některé z řady tokijských galerií (slavná expozice Edo-Tokyo museum v legendární budově od otce japonských metabolistů Kikutake) a ukázek moderní architektury (nejnovější projekty světových studií a japonští metabolisté),fakultativně výhled z WTC na nádherně osvětlenou tokijskou Eifelovku, tokijský záliv s přístavem a přes něj zaklenutý Duhový most na umělý ostrov Odaiba. Nocleh v Tokiu.

image12

6. den - celodenní výlet na sever do horského NP Nikko - komplex bohatě zdobených chrámů s mauzoleem šógunů rodu Tokugawa, návštěva letního sídla japonských císařů. Horská příroda s mnoha stezkami a vodopády. Nocleh v Tokiu.

image13

7. den - na jih od Tokia do Kamakury (zvané Východní Kjóto), kde od konce 12. stol. sídlil první japonský šógunát, druhá nejvyšší bronzová socha Amida Buddhy v Jap., Hasedera – 11-ti hlavá bohyně milosrdenství Kannon (9-ti metrová největší dřevěná socha Japonska), pobřežní pláž Tichého oceánu, navečer odjezd šinkansenem (podél Mt.Fuji) na jih do Osaky.

Nocleh v Osace.

image14 image15 image16 image17

8. den -  výlet do poklidné Nary (UNESCO) - prvního hl. města Japonska. Řada starobylých chrámů z 8. stol., největší dřevěný chrám světa s největší bronzovou sochou Buddhy v Japonsku, dále do Udži - kolébky japonského zeleného čaje, nádherný chrám Bjodoin, jenž je i na desetijenové minci, možnost ochutnání pravého japonského suši v zajímavém sušibaru s pohyblivým pásem, svatyně Fušimi Inari s působivými tisíci branami torii. Nocleh v Osace.

image18 image19

9. den - návštěva bývalého císařského hl. města Japonska, dvoumiliónového Kjóta (UNESCO) - prohlídka jeho úchvatných pamětihodností jako světoznámý Zlatý a Stříbrný pavilon, šógunův palác, chrámy a kláštery ve východní i západní části města s proslulými japonskými zahradami, stará čtvrť Gion, kde ev. lze spatřit pravou Gejšu či učednici Majko, neopomeneme ani slavný Nišiki market, na zpáteční cestě si prohlédneme světově oceněnou futuristickou architekturu Kyoto Station. Nocleh v Kjótu.

image20 image21 image22 image23

10. den - prohlídka nádherného přírodního okolí Kjóta - Arašijama - známé japonské opice „Snow Monkeys“, most Togetsukjo, odpoledne odjezd šinkansenem přes Himedži s největším hradem Japonska do Hirošimy (UNESCO). Nocleh v Hirošimě.

image24 image25

11. den - výlet na posvátný ostrov Mijadžima - svatyně Itsukušima (UNESCO) - pavilon Tisíce rohoží, komplex chrámu Daišo-in, odpoledne se vrátíme do Hirošimy – návštěva epicentra výbuchu atomové pumy, dnes Mírový park, Muzeum atomové pumy a ruiny Průmyslového paláce, večer šinkansenem do Hakaty na ostrově Kjúšú. Nocleh v Hakatě.

image26 image27 image28

12. den - expresem dále na západ – prohlídka krásné svatyně Yutoku Inari a oblasti Arita – výroba vyhlášené japonské keramiky a porcelánu. Nocleh v Kašimě.

image29 image30

13. den - šinkansenem až na jih ostrova Kjúšú do Kagošimy, města „posledního samuraje“ Saigó Takamoriho, nazývané japonská Neapol, s majestátní dýmající sopkou Sakuradžima. Lodí přes Kagošimský záliv na úpatí sopky – vulkanologické muzeum, nožní termální lázně, procházka přes místní výlevy lávy. Nocleh v Kagošimě.

image31 image32

14. den - odjezd šinkansenem do Osaky na mezinárodní letiště Kansai, odlet z Osaky ve 22:50.

15.den – Přílet do Prahy ve 8:40.

Pořadatelem zájezdu je cestovní kancelář Exovíkendy.

Cena zahrnuje
  • Cena zahrnuje: leteckou přepravu Praha - Tokio a Osaka - Praha vč. tax a odbaveného zavazadla; 12x ubytování ve dvoulůžkových pokojích v hotelu 3* se snídaní formou švédských stolů (pro Japonsko příznačné menší pokoje vybavené sociálním zařízením, klimatizací, TV, obvykle lednicí, rychlovarnou konvicí + čajem, ručníky, toaletními potřebami, fénem); veškerou dopravu šinkanseny, vlaky, autobusy, metrem a loděmi; dva odborné české průvodce; účast a asistenci zástupce CK Salve Tour po celou dobu zájezdu; zapůjčení osobního audiosystému (mikrofon pro průvodce, sluchátka pro účastníky); komplexní cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu s limitem 90 000,-/osoba; zákonné pojištění CK proti úpadku; pronájem odbavovací přepážky na letišti v Praze; informační materiály k zájezdu.
Cena nezahrnuje
  • ostatní stravování; vstupné; spropitné; příplatek za jednolůžkový pokoj 15 800,- Kč.
Termín zájezdu: 6. - 20. května 2021
Cena zájezdu: 93.490 Kč

Tento zájezd již proběhl. Zkuste si vybrat z naší aktuální nabídky zájezdů.