New York – světové centrum umění, architektury a designu v kouzelném čase Vánoc

New York – fenomén, který nemá obdoby nejen ve světě umění. Zdejší životní styl, umělecké sbírky, urbanismus a architektura vábí návštěvníky z celého světa a po celý rok.

CK Salve tour ve spolupráci s CK Exovíkendy pro Vás vytvořili program zaměřený na umělecké poklady města a jeho jedinečnou architekturu a především na příběhy, pro které bylo toto fascinující město kulisou. Vydejte se do Velkého jablka s odborným průvodcem a nespokojte se s povrchními „klasickými“ zájezdy do New Yorku. Obhlédněte dům, kde Antonín Dvořák komponoval novosvětskou symfonii, prozkoumejte špičkové sbírky umění v nejlepších muzeích světa, zažijte zpívanou černošskou mši v Harlemu a propadněte gastronomickému šílenství, které nemá obdoby. Vždyť více jak polovina fenoménů světové gastronomie, které podle magazínu Food „musíte ochutnat, než zemřete“, je k nalezení právě v New Yorku.

A proč právě Vánoce? Vánoce jsou obdobím, kdy New York ožívá nejkouzelnější atmosférou roku. Výlohy na 5. Avenue se již staly fenoménem světového designu, bruslení v Central parku a Santova vesnička v Chelsea vytváří úsměvy bez ohledu na věk a záplava vánočních žárovek v Dyker Heights nadchne stejně jako legendární vánoční show na Broadwayi či v Radio Music City Hall. Vydejte se s odborným průvodcem Zdeňkem Sialini do New Yorku a vnímejte ho všemi smysly tak, jak si zaslouží.

image6 image7image5

1. den čt – odlet z Prahy v 10:00, přílet do New Yorku (letiště JFK) v 18:55, transfer z letiště na ubytování. Nocleh v New Yorku.

image8

2. den pá – přístav South Street Sea port, molo 16. Čtvrť Brooklyn – legendární Brooklynský most, zajímavá zóna Brooklyn Bridge Park (řada uměleckých instalací a krásné výhledy na Manhattan), Brooklynské muzeum umění (po Metropolitním muzeu druhá největší sbírka umění ve městě, vynikající archeologické kolekce a sbírka amerického i evropského umění), nejslavnější cheesecake světa v pekařství Junior´s a legendární zmrzlina v podniku Republic of Booza, oblast Dyker Heights a největší světová koncentrace vánočního osvětlení a výzdoby, ze které přechází zrak. Nocleh v New Yorku.

image12 image11 image10 image9

3. den so – oblast středního Manhattanu – nádraží Grand Central (půvabná vánoční atmosféra, trh s lahůdkami a vánočními výrobky), Chrysler building (klenot Art Deco), Empire State building a proslavený obchodní dům Macy´s (největší vánoční strom Ameriky). Times Square (řada zajímavých budov a adaptací), Broadway – divadelní distrikt, Columbus circle (jeden z top vánočních trhů ve městě) Lincolnovo centrum scénických umění (součástí Metropolitní opera) a Metropolitní muzeum umění (jedna z nejvýznamnějších kulturních institucí světa, otevřeno do 21:00). Zájemci mohou zkusit nejlepší barbecue v New Yorku nebo záplavu sladkostí ve vánočním duchu. Nocleh v New Yorku.

image15image14image20image19

4. den ne – zpívaná mše v Harlemu (kulturní fenomén afroamerických společenství) a jedno z rodišť jazzu kolem 125. street (Apollo theatre), areál Kolumbijské univerzity. Návštěva Guggenheimova muzea (špičková galerie a pozoruhodná budova F. L. Wrighta), odpolední Central Park – kdo nezkusil bruslení v Central Parku, jako by nebyl v New Yorku. Katedrála sv. Patrika a 5. Avenue – vánoční procházka kolem proslulých výloh obchodních domů a studií, světoznámý vánoční strom u Rockefellerova centra (vyhlídka na město z Top of the Rock – nejlepší panorama New Yorku), Carnegie Hall a Radio City Music Hall, obří hračkářství FAO Schwarz a vánoční vesnička v Bryant´s parku (v případě zájmu návštěva vánočního představení the Rockettes, které už 6 dekád okouzluje generace diváků, americká kulturní legenda). Nocleh v New Yorku

image29

5. den po – dolní Manhattan – historický Battery park a Wall street – finanční srdce Ameriky, památník Ground Zero (vynikající práce D. Liebeskinda), mrakodrap One World Trade Centre (možnost vyhlídky), museum mrakodrapů a první výškové budovy New Yorku, původní radnice (jedna z nejstarších budov města), unikátní projekt High Line (využití původní železniční estakády) a Whitney museum amerického umění popř. Národní museum amerických indiánů (etnografická sbírka mapující původní obyvatele Ameriky), plavba k Soše svobody a na Ellis island (první zastávka imigrantů směřujících do Nového světa, zajímavá expozice). Newyorský China town a Little Italy, kulturní kotlíky s neopakovatelnou atmosférou. Půvabný Washington square (proslulé nejlepší hranolky v New Yorku v podniku Pommes frites) a slavná budova „Žehlička“ a vánoční trh na Union square. Nocleh v New Yorku.

image36 image35

6. den út – Jersey City – historické město na břehu řeky Hudson a protiklad výškové výstavby New Yorku, řada staveb z 19. stol. a příjemná atmosféra. Americké přírodovědné museum (nejstarší museum New Yorku s pozoruhodnými kolekcemi od dinosaurů po velryby) nebo náštěva musea MoMA (klíčová expozice moderního umění, plánované otevření říjen 2019 po rozsáhlé rekonstrukci), Frickova sbírka (nejslavnější soukromá sbírka světa, špičková kolekce evropského malířství), poslední šálek svařáku v Central parku a transfer na letiště. Odlet z New Yorku v 21:30

image38image35 image39

7. den přílet do Prahy v 14:25

V případě obsazení pokoje 3 osobami cena 44.190,- Kč (sleva 1.300 Kč na osobu).

V případě obsazení pokoje 4 osobami cena 41.990,- Kč (sleva 3.500,- Kč na osobu).

Cena zahrnuje
  • zpáteční leteckou přepravu Praha – New York vč. tax a odbaveného zavazadla, 5x nocleh v New Yorku v hotelu 4* se snídaní v těsné blízkosti Manhattanu (prostorné pokoje s příslušenstvím – lednice, topení, psací stůl, toaletní potřeby, fén, kávovar, Wi-Fi), městskou taxu v New Yorku ve výši 17,5 USD/os, zpáteční transfer na letiště JFK, odborného průvodce po celou dobu zájezdu – dle aktuálních podmínek komentované prohlídky v museích a galeriích, asistenci zástupce CK Salve tour, komplexní cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu, zákonné pojištění CK proti úpadku, pronájem odbavovací přepážky na letišti v Praze, informační materiály k zájezdu, zapůjčení osobních audiosystémů (mikrofon pro průvodce, sluchátka pro účastníky).
Cena nezahrnuje
  • MHD v New Yorku (7 denní neomezená jízdenka 33 USD), vstupné do památkových objektů a museí, ostatní stravování, vstupní registrace ESTA (14 USD), spropitné za místní služby 10 USD/os, příplatek za jednolůžkový pokoj 9.800,- Kč.
Termín zájezdu: 28. listopadu - 4. prosince 2019
Cena zájezdu: 45.490 Kč za 1 osobu ve dvoulůžkovém pokoji (pokoj se dvěma manželskými postelemi, slevy dle obsazenosti pokojů). V případě obsazení pokoje 3 osobami cena 44.190,- Kč (sleva 1.300 Kč na osobu). V případě obsazení pokoje 4 osobami cena 41.990,- Kč (sleva 3.500,- Kč na osobu).

Tento zájezd již proběhl. Zkuste si vybrat z naší aktuální nabídky zájezdů.