Výlet za významnými českými osobnostmi

VRCHOTOVY JANOVICE – zámek Nádherných

CHÝNOV – rodný dům Františka Bílka

TÁBOR – historické město

KLOKOTY – poutní místo

8:00 odjezd z Prahy z magistrály před starou budoovu hlavního nádraží (Fantova kavárna)

VRCHOTOVY JANOVICE – zámek spravuje Národní muzeum a je v něm expozice Společnost v Čechách 19.stol. Rod Nádherných koupil v r.1879 panství  od Vratislavů z Mitrovic. V tomto zámku prožila svůj nelehký život poznamenaný odchody svých nejbližších Sidonie Nádherná, určitě nejznámější příslušnice tohoto rodu. Po smrti v Anglii se její ostatky vrátily po dlouhých letech na místa, která tolik milovala. Rozsvítíme jí svíčku na hrobě v zámeckém parku.

CHÝNOV – město, kde se narodil a často pobýval jeden z nejvýznamnějších českých sochařů – František Bílek. V zajímavém domě, který si sám postavil, je muzeum s ukázkami jeho práce.  Ocitneme se v místech, kde pobývala Zdenka Braunerová, Julius Zeyer nebo Viktor Foerster. Podíváme se na hřbitov, kde je František Bílek pohřben a budeme se obdivovat náhrobku, který si sám postavil.

image1

image2

TÁBOR – povíme si o historii tohoto významného města spojeného s husitským hnutím a hezky udržovanými památkami. V Táboře bude volno na oběd a individuální prohlídku města.

KLOKOTY – poutní místo blízko Tábora v současné době spravované řádem oblátů. Nabízí neopakovatelnou atmosféru tohoto prostoru, který trochu připomíná poutní místo sv.Jana Nepomuckého ve Žďáru nad Sázavou.

Návrat do Prahy do 19.30.

Cena zahrnuje
  • autobusovou dopravu
  • vstupné do zámku ve Vrchotových Janovicích
  • vstupné do památníku v Chýnově
  • služby průvodkyně Hany Hejdové
  • asistenci SALVE tour
  • osobní audio systém
Termín zájezdu: 14. - 14. května 2016
Cena zájezdu: 880 Kč/ 830 Kč (od 60 let)

Tento zájezd již proběhl. Zkuste si vybrat z naší aktuální nabídky zájezdů.