Zájezd na Island: zimní sága aneb cesta za severskou exotikou a polární září

image2

Vydejte se ve společnosti Salve tour a Zdeňka Sialiniho na ostrov ohně a ledu a zažijte pravé zimní dobrodružství. Vyhneme se davům, které ostrov v posledních letech obléhají v letní sezóně, pronikneme do tajů starých ság, pozoruhodné a zapomenuté historie, a především se necháme vtáhnout do úchvatného světa zamrzlých vodopádů, nekonečných ledových plání a polární záře. Využijeme přímých letů na Island z Prahy a objevíme ten pravý a neobyčejný Island v době nejvhodnější pro „lov“ polární záře.

Středa, 7. března:

Odlet z Prahy v 6:30, přílet na Island v 9:40. Transfer do centra a prohlídka hlavního města Islandu – Reykjavíku. Prohlídku začneme v Národním museu Islandu (sbírka historických předmětů mapující osídlování ostrova Vikingy a Dány, historie ostrova 19. a 20. století, historie velrybářství atp.). S nejstarší historií ostrova se seznámíme v malém Muzeu islandské osady (rekonstrukce obydlí z 9. stol. s interaktivní expozicí), milovníci umění jistě ocení návštěvu Muzea Einara Jónssona  se sbírkou plastik jednoho z nejvýraznějších islandských umělců. Po notné dávce historie a umění si prohlédneme jedinečnou architekturu hlavního města – mj. slavný chrám Hallgrimskirkja, koncertní síň Harpa, památník Solfar, pozoruhodnou budovu Muzea krásných umění, národní divadlo či dům Hofdi, kde jednali R. Reagan s M. Gorbačovem v závěru Studené války.

Večer ochutnáme neobyčejnou islandskou kuchyni – odvážlivci jistě okusí Þorramatur – proslulou zimní pochoutku, jejíž součástí je ovčí hlava, sušené ryby a Hákarl = žraločí maso kvašené pod tlakem; méně odvážní pak výtečnou tresku nebo kmínovou pálenku.

Nocleh se snídaní v hotelu v Reykjavíku.

image3 image4

Čtvrtek, 8. března:

Zlatý okruh a první „lov“ polární záře : vydáme se do okolí Reykjavíku a jako první navštívíme národní park Thingvellir – jedinečné místo, kde hraničí Euroasijská a Severoamerická zemská deska, které má zásadní význam v dějinách Islandu (hlavní kostel islandských biskupů a památné místo, kde se v letech 930 – 1798 scházel islandský „parlament“, který tak považujeme za nejstarší instituci tohoto druhu v dějinách.

image5 image6

Odpoledne budeme pokračovat do geotermální oblasti Geysir, která dala jméno přírodním úkazům tohoto druhu a kde uvidíme gejzíry expandující do výšky téměř 50 m (Strokkur a Geysir), dále nás čeká „zlatý hřeb“ Islandu – vodopád Gulfoss. Návrat do Reykjavíku, volno na večeři a ve 20:30 odjezd na noční výlet za polární září (výjezd do okolí Reykjavíku na základě předpovědi a zkušeností místních „lovců“. Návrat do hotelu po půlnoci. Nocleh se snídaní v hotelu v Reykjavíku.

image7 image8

Pátek, 9. března:

Po noční exkurzi oceníme jeden z divů Islandu – Modrou lagunu. Bazény v lávových polích Grindavík s tyrkysově modrou vodou o teplotě okolo 38°C a léčivým bahnem jsou dokonalou kulisou pro severskou zimní exotiku. Odpoledne přesun do Reykjavíku, návštěva Muzea polární záře a Muzea islandských ság. Večer fakultativně další lovení polární záře. Nocleh se snídaní v hotelu v Reykjavíku.

image10 image9

Sobota, 10. března:

Cesta po jižním pobřeží Islandu, návštěva starobylé osady Vík s ptačími útesy, jednoho z nejkrásnějších islandských vodopádů – Seljalandsfoss, skanzenu Skogar, legendy mezi islandskými vodopády - Skogafoss, procházka k ledovci Sólheimajökull a po slavné „černé pláži“ Reynisfjara s fantastickými čedičovými útvary. Večer návrat do Reykjavíku, procházka po ulici Laugavegur s mnoha bary a restauracemi. Nocleh se snídaní v hotelu v Reykjavíku.

 image11

image13 image12

Neděle, 11. března:

Transfer na letiště a v 10:20 odlet do Prahy (přímý let), přílet v 15:05.

Program může být změněn v souvislosti s meteorologickými podmínkami.

Cena zahrnuje
 • Leteckou dopravu Praha – Reykjavík - Praha včetně odbaveného zavazadla do 20 kg
 • 4 x ubytování se snídaní ve 2lůžkovém pokoji v hotelu*** v Reykjavíku
 • Autobus na transfery a výlety
 • Osobní audio-systém (přijímač a sluchátka)
 • Komplexní cestovní pojištění A30 včetně zdravotního pojištění a pojištění storna zájezdu
 • Průvodce
 • Asistenci SALVE tour
 • Zákonné pojištění CK pro případ úpadku.
Cena nezahrnuje
 • vstupy do muzeí a Modré laguny (cca 100 EUR)
 • stravování kromě snídaní
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 8.000 Kč/pobyt
Termín zájezdu: 7. - 11. března 2018
Cena zájezdu: 33.900 Kč