Zájezd na vídeňské jarní výstavy umění

Nejlepší  jarní výstavy ve Vídni s historikem umění Mgr. Petrem Štěpánem

Výstřižek1

 • Albertina: Ruská avantgarda. Od CHAGALLA k MALEVIČOVI.
 • Albertina: Anselm KIEFER – dřevořezy.
 • Bank Austria Kunstforum: BALTHUS
 • Leopoldovo muzeum: Wilhelm LEHMBRUCK

Sobota, 21. května:

7:00 odjezd z magistrály od staré budovy hlavního nádraží (Fantova kavárna).

Po příjezdu do Vídně začneme návštěvou Albertiny. Výstava „Ruská avantgarda. Od Chagalla po Maleviče“ představí umění ruské avantgardy 20. století v celé jeho šíři a rozmanitosti – 140 jedinečných mistrovských děl od primitivismu, přes kubofuturismus po supermatismus ve srovnání s díly expresionismu i čisté abstrakce. Uvidíme díla Michaila Larionova a Natalie Gontčarové – se kterými jsme se setkali již na minulé výstavě „Láska v čase revoluce“ -  ale zejména Maleviče, Kandinského a Chagalla.

Dále Albertina nabízí výstavu dřevořezů Anselma Kiefera, který patří k nejvýznamnějším současným umělcům. S jeho pozoruhodnými rozměrnými kolážemi, zhotovenými z nejrůznějších přírodních materiálů, se většina z vás již jistě setkala v rámci různých sbírek moderního umění, ale zde máme poprvé možnost spatřit první velkou retrospektivu tohoto umělce, která představí  jeho 30 monumentálních dřevořezů a obrazových cyklů. Ve zbývajícím čase  si můžete projít reprezentační  místnosti Albertiny a nebo Sbírku Batlinerových „Od Moneta po Picassa“, která patří k nejvýznamnějším sbírkám klasické moderny v Evropě (dlouhodobá zápůjčka). Po návštěvě Albertiny nabízíme zájemcům procházku historickým centrem Vídně s Mgr. Štěpánem.

Kolem 18 hodiny ubytování v hotelu nedaleko moderního hlavního nádraží.

Foto:
Marc Chagall, Der Spaziergang, 1917-1918, St. Petersburg, Staatliches Russisches Museum | Chagall® | © Bildrecht, Wien | 2016
Kasimir Malewitsch, Mann in suprematistischer Landschaft, um 1930/31 Albertina, Wien – Sammlung Batliner
Natalia Gontscharowa, Die blaue Kuh, 1911, Wien, Albertina – Sammlung Batliner

Neděle, 22. května:

9:00 po snídani v hotelu naložení zavazadel do autobusu a odjezd do centra.

10:00 Bank Austria Kunstforum: „Balthus“. Návštěva retrospektivní výstavy kontroverzního polsko-francouzského malíře Balthasara Klossowského de Rola, zvaného Balthus. Jeho dílo i život jsou zahaleny rouškou tajemství a málokdy máme možnost spatřit více jeho děl pohromadě. Kdo nestihl Balthusovu retrospektivu v Římě (skončila 31.1.), má jedinečnou příležitost navštívit s námi vídeňskou výstavu, kde bude k vidění skoro všechno, co bylo vystaveno v Římě, s výjimkou  Villy Medici, o jejíž rekonstrukci se Balthus zasloužil jako ředitel Francouzské akademie v Římě v 60. – 70. letech minulého století. K vidění budou jeho krajinky, městské i pastorální, zátiší, portréty i figury a akty.

Leopoldově  muzeu nás čeká další retrospektiva jednoho z nejvýznamnějších sochařů, malířů a grafiků německé klasické moderny – Wilhelma Lehmbrucka.  Kromě padesátky jeho sochařských děl uvidíme i jeho obrazy, kresby a grafiky, a také díla jeho přátel a uměleckých kolegů jako byl Constantin Brancusi a Amedeo Modigliani.

Ve zbývajícím čase se vypravíme  na další umělecko-historickou procházku s Mgr. Petrem Štěpánem.

18:00  odjezd do Prahy z náměstí Marie Terezie (Burgring). Příjezd do Prahy do 23:00.

Výstřižek

Foto: »BALTHUS – BALTHASAR KLOSSOWSKI DE ROLA« im Bank Austria Kunstforum Wien, leisure communications Kommunikationsagentur GmbH

Cena zahrnuje
 • autobusovou dopravu
 • 1 x nocleh se snídaní ve 2lůžkovém pokoji v hotelu*** ve Vídni
 • výklad odborného průvodce – historika umění
 • asistenci SALVE tour
 • osobní audio-systém
 • komplexní cestovní pojištění včetně zdravotního pojištění a pojištění storna zájezdu
 • zákonné pojištění cest. kanceláře pro případ úpadku
Termín zájezdu: 21. - 22. května 2016
Cena zájezdu: 3.200 Kč

Tento zájezd již proběhl. Zkuste si vybrat z naší aktuální nabídky zájezdů.