All the Rembrandts – Zájezd do Holandska a Německa při příležitosti 350. výročí úmrtí Rembrandta

Po 8 letech se vydáme ve stopách největšího z malířů včech dob, Rembrandta, a zároveň i po stopách cesty prof. Františka Dvořáka a V. V. Štecha, tak jak ji podnikli v době, kdy prof. Dvořák připravoval monografii o Rembrandtovi a jak tuto cestu dvakrát zopakovala SALVE tour s prof. Dvořákem v roce 2011. Tentokrát se sem vypravíme s mladým historikem umění Mgr. Janem Boučkem.

Sobota, 27. dubna: Praha – Frankfurt nad Mohanem

7:00 odjezd z Prahy z magistrály od hlavního nádraží.

Po příjezdu do Frankfurtu se ve Staedlově muzeu seznámíme s nejvýznamnějším Rembrandtovým obrazem před vznikem „Noční hlídky“ – „Oslepení Samsona“. Obraz je nyní součástí stálé expozice „Chronologie obrazů Staedlova muzea od 14. do 21. století“ (sedm století dějin umění, více než 300 děl od Jana van Eycka po Gerharda Richtera). Ti, kdo s námi ještě nenavštívili výstavu Tiziana a benátské renesance, mají jedinečnou příležitost.

Nocleh se snídaní v hotelu ve Frankfurtu.

image1

Neděle, 28. dubna: Frankfurt nad Mohanem – den Haag

Po snídani odjezd do Haagu. Tentokrát jsme se rozhodli vynechat Kolín nad Rýnem vzhledem k tomu, že Muzeum Wallraf-Richartz připravuje výstavu k Rembrandtově výročí až na podzim. Našim hlavním cílem v Haagu bude tzv. Mauritiushuis, palác Morice Nassavského s královskou obrazárnou, slavnou sbírkou holandského, vlámského a starého evropského umění a jednou z nejvýznamnějších sbírek Rembrandtových děl. Na výstavě „Rembrandt a zlatý věk holandské malby“ uvidíme všech 18 Rembrandtových obrazů včetně „Hodiny anatomie dr. Tulpa“. Nedaleko se nachází Brediusmuseum, sbírka Rembrandtova životopisce a slavného historika umění Abrahama Brediuse, která zahrnuje řadu Rembrandtových kreseb a jeden olej (hlava Krista).

Den Haag má hezký střed města i moderní architekturu.

Nocleh se snídaní v Haagu nebo v okolí.

image2

Pondělí, 29. dubna: Den Haag – Amsterdam

Dnešním zlatým hřebem bude návštěva jubilejní výstavy „All the Rembrandts“ v Rijksmuseu – jedinečná příležitost spatřit pohromadě kompletní sbírku Rembrandtových děl z tohoto muzea, která je v současné době největší na světě. Celkem 22 obrazů, 60 kreseb a asi 300 tisků, které jsou jinak uchovávané v trezoru. Uvidíme samozřejmě i Rembrandtovu „Noční hlídku“, která je považována spolu s „Monou Lisou“ v Louvru za nejslavnější obraz v dějinách umění, dál „Židovskou nevěstu“, „Autoportrét Rembrandta jako svatého Pavla“, „Jeremiáš oplakává zboření Jeruzaléma“, „Představenstvo soukenického cechu“ a další. Navštívíme také tzv. Rembrandthuis v Jodenstraat, ve kterém Rembrandt jeden čas bydlel a dnes se v něm nachází jeho muzeum.

image3 image4 image5

Hermitage Amsterdam představí při příležitosti 10. výročí svého založení mistrovská díla z petrohradské Ermitáže na výstavě „Tresury“ (Bernini, Da Vinci, Matisse, Rembrandt, Velazquez a další). V portrétní galerii Zlatého věku můžeme obdivovat kolosální skupinové portréty charakteristické pro Holandsko 17. století, jako například „Hodina anatomie dr. Deijmana“.

Nocleh se snídaní v Haagu nebo okolí.

Úterý, 30. dubna: Holandská historická města

Dnes se podíváme do Rembrandtova rodného města Leidenu a/nebo do Vermeerova rodiště Delftu, kde strávil celý svůj život. V Haarlemu nás čeká Muzeum Franse Halse s největší sbírkou jeho portrétů a nádherná gotická katedrála. Cestou budeme projíždět tulipánovými poli a v případě zájmu je možné navštívit Keukenhof.

Nocleh se snídaní v Haagu nebo okolí.

 image6 image7

Středa, 1. května: Den Haag – Kassel – Praha

Na zpáteční cestě do Prahy se zastavíme v Kasselu, kde se na kopci Wilhelmshoehe nachází v bývalém landkraběcím zámku Obrazárna starých mistrů s druhou největší sbírkou Rembrandtových děl v Německu (soubor 12 obrazů se třemi jeho autoportréty a další obrazy z jeho dílny). Zámecký park s pozoruhodnými vodními hříčkami a architekturou je zapsán na listině světového dědictví UNESCO.

Příjezd do Prahy kolem 23,00.

image8

Cena zahrnuje
  • 1 x nocleh se snídaní ve 2-lůžkovém pokoji v hotelu ve Frankfurtu
  • 3 x nocleh se snídaní ve 2-lůžkovém pokoji v hotelu v Haagu nebo okolí
  • autobusovou dopravu
  • odborného průvodce
  • zapůjčení audio-guide systému (přijímače a sluchátka)
  • komplexní cestovní pojištění včetně zdravotního pojištění a pojištění storna zájezdu
  • zákonné pojištění cest. kanceláře pro případ úpadku
Cena nezahrnuje
  • vstupy (bude upřesněno)
  • stravování kromě snídaní
  • příplatek za jednolůžkový pokoj 4.700,- Kč
Termín zájezdu: 27. dubna - 1. května 2019
Cena zájezdu: 14.900 Kč

Tento zájezd již proběhl. Zkuste si vybrat z naší aktuální nabídky zájezdů.