Jarní autobusový zájezd za kulturou do Berlína – nový termín bude upřesněn

 • Výstava k 500. výročí úmrtí Rafaela (Gemäldegalerie)
 • W.A.Mozart : Idomeneo (Staatsoper Unter den Linden)
 • Recitál Renée Fleming (Staatsoper unter den Linden)
 • Retrospektiva Clauda Moneta (Museum Barberini Postupim)
 • Max Liebermann a malíři u Wannsee

Pátek 27. března:

7:00 odjezd autobusu z magistrály naproti budově hlavního nádraží ve směru Václavské nám. Kolem poledne příjezd na Potsdamer Platz / Postupimském náměstí, které se stalo symbolem sjednoceného Berlína po pádu Berlínské zdi a nejlépe zde pochopíme proměny, které  Berlín zažil v posledních sto letech. V tzv. zlatých 20. letech minulého století („Golden Twenties“) byla tato křižovatka s tehdy nejvyšší hustotou provozu v Evropě zároveň významným společenským centrem  s řadou slavných kaváren, restaurací, hotelů a tančíren. Za 2. světové války bylo Postupimské náměstí téměř srovnáno se zemí. Na konci války zde vznikl tzv. „hraniční trojúhelník“  mezi sovětským, britským a americkým sektorem. V r. 1961 bylo náměstí rozděleno Berlínskou zdí mezi západní a východní Berlín a všechny zbylé budovy v okolí musely být zbourány. Po tři desetiletí bylo bývalé Postupimské náměstí zemí nikoho. Zanedlouho po pádu Berlínské zdi bývalý člen Pink Floyd Roger Waters zinscenoval  slavnou „The Wall“  mezi Postupimským náměstím a Braniborskou branou – největší koncert v historii rockové hudby  a brzy potom se náměstí stalo největším staveništěm v Evropě. Dnes je novým centrem sjednoceného Berlína a můžeme zde obdivovat stavby slavných architektů  Richarda Rogerse, Renza Piana, Helmuta Jahna, Hanse Kollhoffa, Jeana Nouvella, Arata Isozaki a dalších.

Volno na oběd a setkání s našim berlínským průvodcem, historikem umění. Odpoledne komentovaná prohlídka  výstavy „Raffael in Berlin. Die Madonnen der Gemäldegalerie“.  Při příležitosti 500. výročí Rafaelova úmrtí  se na této výstavě setkávají  jeho madony ze sbírek berlínské obrazárny s madonami z londýnské National Gallery  a z berlínského Kabinetu mědirytin.

Ubytování v hotelu na Friedrichstrasse (v pěší vzdálenosti od Staatsoper Unter den Linden).

Fakultativní program:

19:00 Staatsoper unter den Linden : W.A.Mozart – Idomeneo (dirigent Simon Rattle, Idamante Magdalena Kožená)

Sobota 28. března:

Poprvé po rozsáhlé rekostrukci, která probíhá od 90. let, se podíváme na Muzejní ostrov a zaměříme se zejména na Egyptské muzeum (součást Nového muzea), zrekonstruované architektem Davidem Chipperfieldem – zajímavé nejen  cennými exponáty, ale i propojením staré a nové architektury.

Po polední přestávce na Hackescher Markt budeme pokračovat v procházce východním Berlínem – Alexanderplatz, Nikolaiviertel, Gendarmenmarkt, Unter den Linden, atd. (bude upřesněno).

Fakultativní program:

19:00 Staatsoper unter den Linden: Recitál Renée Fleming

Neděle 29. března:

Cestou k jezeru Wannsee si  projedeme Západní Berlín. U Wannsee můžeme navštívit Haus der Wannsee Konferenz  (kde se Eichmann a další nacisté sešli a systematicky pripravovali likvidaci Židů) a/nebo Liebermannovu vilu hned vedle: výstava „Touha po idyle. Max Liebermann a malíři u Wannsee“. Zajímavá je i celá vilová kolonie, založená koncem 19. století u jezera Wannsee,
kde se usadila řada renomovaných berlínských malířů,  jejichž díla můžeme spatřit na výstavě.  K Liebermannově vile patří i nádherná zahrada a kavárna s terasou je přijemným místem na polední pauzu.

Poslední zastávkou naší cesty bude Museum Barberini v Postupimi: výstava „Monet.Místa.“ Obsáhlá retrospektivní výstava představí více než 100 obrazů Clauda Moneta, zapůjčených z mnoha světových galeriíí i soukromých sbírek.

16:30/17:00 odjezd do Prahy. Návrat do Prahy kolem 22 hodiny.

Cena zahrnuje
 • 2 x nocleh se snídaní  v 4-hvězdičkovém hotelu v centru Berlína
 • autobusovou dopravu
 • výklad česky mluvícího místního průvodce – historika umění
 • asistenci zástupce SALVE tour
 • osobní audio-systém (sluchátka)
 • komplexní cestovní pojištění včetně zdravotního pojištění a pojištění storna zájezdu
 • zákonné pojištění cest. kanceláře pro případ úpadku
Cena nezahrnuje
 • vstupy (bude upřesněno)
 • příplatek za 1-lůžkový pokoj: 2.400 Kč
Termín zájezdu: 27. - 29. března 2020
Cena zájezdu: 6.300 Kč

Tento zájezd již proběhl. Zkuste si vybrat z naší aktuální nabídky zájezdů.