Safari Dvůr Králové aneb Afrika v srdci Evropy

Milí cestovatelé,

jak jistě víte, v minulém roce CK Salve tour ve spolupráci s CK Exovíkendy uskutečnila historicky první společný zájezd, který směřoval právě do Afriky. Jihoafrická republika okouzlila více než 20 účastníků zájezdu bohatstvím a rozmanitostí přírody, krajiny, skvělou gastronomií, pohnutou historií i neobyčejnými příběhy.

image3

Afrika je fenomén, který mnohdy zůstává uvězněn ve stereotypních představách o jednotvárném pozorování zvířat či světě tropických nemocí, bídy a nebezpečí. CK Salve tour se svým partnerem – specialistou na exotiku CK Exovíkendy, připravuje do budoucna kolekci zájezdů na africký kontinent a v tomto smyslu navázala spolupráci s institucí z nejpovolanějších. Zoo a safari ve Dvoře Králové nad Labem je světovým unikátem. Žádná jiná zoo na světě, které mnohdy operují se stonásobně vyššími rozpočty, nedosáhla takových úspěchů v chovu afrických zvířat.

image4

V kontextu naší minulé cesty do Afriky a všech budoucích jsme se rozhodli přiblížit toto vzrušující téma a zavzpomínat na dny strávené mezi slony v Krugerově parku, představit připravované zájezdy do Ugandy, Botswany a Namibie a především zprostředkovat Afriku všem v našem okolí. Dvoudenní zájezd do safari a zoo ve Dvoře Králové je koncipován jako hluboký historický exkurz do oblasti vztahů naší země s dalekou Afrikou, jako jedinečná příležitost nahlédnout „pod pokličku“ činnosti špičkové vědecké a vzdělávací instituce a setkat se zajímavými osobnostmi a jejich příběhy. A to všechno ve společnosti dobrého jídla a lidí.

Neváhejte se vydat do Afriky, která se skrývá kousek za humny!

6. 9. ne, 1. den – odjezd autobusem z Prahy v ranních hodinách (bude upřesněno) a přejezd do Holic. Návštěva Afrického muzea Emila Holuba, které mapuje 2 expedice slavného cestovatele a kde se setkáme s mnoha předměty z cenného etnografického a přírodovědného materiálu legendárního „českého Livingstona“. Naše poznávání Afriky tak započneme u historických kontaktů našich zemí s exotickým prostředím na rovníku.

image6 image7

Po návštěvě muzea se přesuneme do Podkrkonoší a poobědváme na vrchu Zvičině s krásným výhledem na Krkonoše. Krátká zastávka u historické přehrady Les Království (Těšnov) a přesun do Zoo Safari ve Dvoře Králové.

image8 image9

Naši cestu Afrikou v srdci Evropy začneme v safari trucku, se kterým vyjedeme přímo mezi africká zvířata za doprovodu místních kurátorů, kteří nám představí koncept safari a mnohé detaily ze života afrických kopytníků. Věděli jste, že zoo Dvůr Králové odchovala nejvíce afrických kopytníků na světě?

image10 image11 image12 image13

Po projížďce na afrických pláních se přesuneme do zázemí zoo, kde na nás bude čekat raut a série přednášek. Je nám velkou ctí, že o ochraně nosorožců, která zoo činí světovým unikátem, nám bude povídat ředitel zoo a safari MVDr. Přemysl Rabas a představí nám reintrodukční programy probíhající v rezervaci Ol Pejeta v Keni a na dalších místech Afriky.

Afrika na našem území je právem spojována se jménem Josef Vágner. Osobnost, která díky své odvaze, organizačním schopnostem a erudici dopravila během devíti expedic do Afriky více jak 2 000 zvířat. Josef Vágner je považován za otce dvorského safari a na jeho práci, která měla převratný charakter, zavzpomínáme s jeho dcerou paní ing. Lenkou Vágnerovou.

Následně pak budeme pokračovat v duchu vzpomínek na JAR v prezentaci průvodce Z. Sialini a také v prezentaci dalších zajímavých míst v Africe, která plánujeme navštívit (Uganda – primárně spojovaná s cestami J. Vágnera, svět horských goril, šimpanzů, stromových lvů), Botswana – jedno z posledních panenských safari, a Namibie). Nocleh v safari hotelu v Zoo Dvůr Králové (-/O/V).

7. 9. po, 2. den – snídaně v safari hotelu a prohlídka zákulisí chovu nosorožců (dvorská chlouba) společně s kurátorem chovu a následná prohlídka ostatních expozic zoo s chovateli. Podíváme se k expozici žiraf (největší stádo na světě chované v zajetí) a afrických slonů, goril a početných kopytníků (unikátní pralesní žirafy okapi).

image14 image15

Oběd v africkém stylu (zkusíme tradiční pokrmy černého kontinentu) a volno, které můžete strávit u bazénu v africkém resortu anebo neomezenými procházkami po zoo. Dle časových možností také návštěva místního zoopivovaru a expozice malíře Zdeňka Buriana. V cca 17:00 odjezd zpět do Prahy (S/O/-).

image16 image17

Cena zahrnuje
 • autobusová doprava po celou dobu programu (2 x oběd, 1 večeře formou rautu)
 • 1x ubytování v hotelu 3* sup. se snídaní
 • stravování dle programu
 • vstupné do ZOO Dvůr Králové a muzea Emila Holuba
 • vyhlídková jízda safari truckem
 • odborný český průvodce
 • kurátoři sbírek v ZOO Dvůr Králové
 • přednášky
 • vstup do běžně nepřístupného zázemí ZOO dle programu
 • účast a asistence zástupce CK Salve tour
 • pojištění storna
 • zákonné pojištění CK pro případ úpadku
Cena nezahrnuje
 • příplatek za jednolůžkový pokoj : 300 Kč
Termín zájezdu: 6. - 7. září 2020
Cena zájezdu: 4.900 Kč

Tento zájezd již proběhl. Zkuste si vybrat z naší aktuální nabídky zájezdů.