Zájezd ve stopách slavného Bauhausu do Výmaru a Dessau – světové dědictví UNESCO

ve spolupráci se Střední a Vyšší odbornou školu reklamní a umělecké tvorby v Praze 4

Weimar – Dessau – Bauhaus se trvale  zapsal do kultury 20.století jako komplexní škola výtvarné kultury, životního stylu a moderní funkčnosti a je dodnes nejúspěšnějším a nejpůsobivějším vývozním artiklem německé kultury minulého století. Navázal na tradici umělecko-průmyslové školy císařského Německa ve Výmaru, kterou první ředitel Bauhausu W. Gropius v r.1919 přeměnil na školu moderního designu s mezinárodní účastí profesorů i žáků. V r.1926 s podporou letecké továrny Junkers se škola přestěhovala do Dessau. Levičáckou orientaci nezachránil před Hitlerem ani třetí ředitel Mies van der Rohe, autor slavné vily Tugendhate v Brně. Zachránili se jen někteří v USA, aby další pokračování po 2.sv. válce bylo především v Chicagu, tzv. Bauhaus II. Bauhaus nalezl široké uplatnění i při výstavbě Tel Avivu  v Izraeli.

Úterý, 19. června: Praha – Výmar

6:00 odjezd autobusu z Prahy do Výmaru. Návštěva školních budov arch. Henry van de Velde (Un
esco) s proslulým schodištěm, ateliéry a pracovnou W.Gropiuse. Muzeum  Bauhausu je bohužel zavřeno za účelem přípravy jubilejní výstavy ke 100: výročí založení Bauhausu a bude znovuotevřeno až v dubnu 2019. Prohlídka historického centra města – vévodský zámek s připomínkou Goetheho a Schillera, jejich domy a hroby,  procházka parkem na březích řeky Ilm,v rámci možností  návštěva ukázkového rodinného domu Bauhausu – Haus am Horn (Georg Muche), obhlídka architektury Josefa Zítka.

Nocleh se snídaní v hotelu ve Výmaru.

image1image2image3


Středa, 20. června: Výmar – Dessau

Po snídaní odjezd z Výmaru do Dessau– po cestě možnost zastávky u kostela v Gelmerode, který inspiroval Lyonela Feiningera. Po příjezdu do Dessau prohlídka výukové a ubytovací budovy Bauhausu s aulou a dílnami, postavené v r.1926 za sponzorství firmy Junkers. Stálá výstava „Bauhaus Dessau – Werkstatt der Moderne“.

image4

Návštěva vil profesorů (Unesco) v krásném lesním prostředí: W. Gropius, P. Klee a W. Kandinskij, ředitelské vily H.Meyer – 2.ředitel a Mies. v.d. Rohe – poslední ředitel.

V případě zájemu možnost objednání večeře ve výletní restauraci Kornhaus s prosklenou kruhovou terasou na břehu Labe, postaveném ve stylu Bauhausu arch. Carlem Fiegerem.

Nocleh se snídaní v hotelu v Dessau.

image5 image6 image7

Čtvrtek, 21. června: Dessau – Praha

Po snídani pokračování procházky ve stopách Bauhausu v Dessau: experimentální sídliště Toerten postavené W.Gropiem v letech 1926-28, originálně zrekonstruovaný řadový domek Moses Mendelssohn Gesellschaft Zentrum, návštěva naprosto avantgardního prvního montovaného kovového rodinného domu na světě (arch.Georg. Muche, Richard Paulick), pavlačové domy, budova Konzumu,  pracovní úřad (arch. W.Gropius), atd.

image8 image9 image10

V odpoledních hodinách návrat do Prahy nebo možnost návštěvy klasicistního zámku Worlitz s procházkou romantickým parkem (Gartenreich Dessau-Woerlitz je na listině svět.dědictví Unesco) – gotický dům podle Cranacha, Japonský pavilon a čínské můstky přes ramena Labe, atd. Příjezd do Prahy ve večerních hodinách (do 23:30).

Pořadí jednotlivých prohlídek může být změněno..

Cena zahrnuje
  • 1 x nocleh se snídaní ve 2-lůžkovém pokoji v hotelu ve Výmaru
  • 1 x nocleh se snídaní ve 2-lůžkovém pokoji v hotelu v Dessau
  • autobusovou dopravu
  • odborného průvodce
  • možnost zapůjčení audio-guide systému (přijímače a sluchátka)
  • komplexní cestovní pojištění včetně zdravotního pojištění a pojištění storna zájezdu
  • zákonné pojištění cest. kanceláře pro případ úpadku
Cena nezahrnuje
  • vstupy (bude upřesněno)
  • stravování kromě snídaní
Termín zájezdu: 19. - 21. června 2018
Cena zájezdu: 3.800 Kč

Tento zájezd již proběhl. Zkuste si vybrat z naší aktuální nabídky zájezdů.